جمعه, 22 دسامبر , 2017 , بخش : اخبار , ,
+
-

شاهزاده عربستان؛صاحب گران قیمت ترین خانه جهان!

روزنامه نیویارک تایمز امریکا نوشت: محمد بن سلمان ولیعهد عربستان ارگی را در فرانسه خریداری کرده که گران قیمت ترین خانه در جهان محسوب می شود.

به نقل از القدس العربی، این روزنامه افزود: بن سلمان برای خرید این ارگ، ۳۰۰ ملیون دالر پرداخت کرده است.

روزنامه مذکور در ادامه نوشته است: ارگ لویی چهاردهم که دو سال پیش در ازای بیش از ۳۰۰ ملیون دالر فروخته شد، از سوی مجله فوربس من‌حیث گرانترین منزل در جهان نام گذاری شده بود.

بن‌سلمان ۳۲ ساله، از نظر مردم کشورش، جوانی جسور – و از نظر برخی دیگر، جوانی بی‌پروا – است. وی علاوه بر حمله هوایی به یمن و محاصره قطر، در دوسیه‌های داخلی کشورش هم دستی داشت.

خانواده سلطنتی سعودی که منشأ درآمدش هنوز هم نامشخص است، با پایین آمدن قیمت تیل سعی کرد که کسری بودیجه رو به فزونی خود را با نظم و انضباط مالی جبران کند.

اما درست در سال گذشته عیسوی که دولت برای جبران کسری بودیجه خود، اجرای پروژه‌هایی به ارزش ۲۵۰ ملیارد دالر را متوقف کرد، پادشاه کشور یعنی ملک سلمان در حال ساخت ارگی جدید در مراکش بود و ولیعهدش هم به سراغ خرید یک قایق تفریحی مجهز به دو استخر و یک چرخبال رفته بود.
چندی بعد هم لوحه ی سالوادور ماندی داوینچی با قیمت ۴۵۰ ملیون دالر به یک خریدار ناشناس فروخته شد. این بیشترین قیمتی بود که تاکنون در یک حراج برای خرید یک اثر هنری پرداخت شده بود.

ابتدا گفته شد که خریدار، یک شاهزاده گمنام سعودی است و بعدها گفته شد که وی ارتباط نزدیکی با محمد بن سلمان دارد. اما مقامات استخباراتی امریکا چندی بعد فاش کردند که این فرد، از جانب خود بن سلمان برای این خرید مأمور شده بوده است.

محمد البته تنها شاهزاده دخیل در این خریدهای کلان نیست. یکی دیگر از فرزندان ملک سلمان یعنی شاهزاده ترکی بن سلمان در میان حامیان مالی شرکت خدمات مالی آیل آو من است که در سال ۲۰۱۴ یکی از پنت‌هاوس‌های متعلق به خود در وست‌مینیستر لندن را به قیمت ۳۳ ملیون دالر فروخت.

برادر دیگر محمد یعنی شاهزاده سلطان بن سلمان هم اخیراً یک طیاره بوئینگ لوکس را که حداقل ۱۰۰ ملیون دالر قیمت دارد، خریده است.

کانال تلگرام